Mladí hasiči

Činnost sboru

Akce SDH roku 2017:

12. - 13. 08. HAPOKO
Členové našeho sboru se účastnili fotbalového klání "HAPOKO - Haťská pohárová kopaná".

28. - 31. 07. Oslavy 40 let družby mezi SDH Hať a FF Quellendorf
Proběhly oslavy u příležitosti výročí 40 let od založení družby mezi SDH Hať a FF Quellendorf.

08. 07. 110 let OSP Krzyzanowice
S hasičskou zástavou jsem se zůčastnili oslav 110 let od založení OSP Krzyzanowice v Polsku.

01. 07. Den obce Hať
Společně s dalšími spolky obce Hať jsme zajišťovali průběh akce "Den obce Hať". Náš sbor měl na této akci prodejní stánek. Členové jednotky připravili pro mladé hasiče překážkovou dráhu a ukázku hasičské techniky.

06. 06. Schůze výboru
- nábor dětí a prohlídka techniky, hasičské zbrojnice žáky ZŠ a MŠ Hať
- účast na akci "Den dětí" v areálu Základní školy v Hati
- uplynulé akce
- oslavy 40 let výročí partnerství SDH Hať a FF Quellendorf (ladění programu oslav)
- seznámení s technickým stavem zásahových vozidel velitelem jednotky
- rozebrány budoucí akce (kulatá výročí členů, 110 let OSP Krzyzanowice, odpust, TFA Hať, další)
- započetí organizování akce "Den obce Hať"
- rozebrány podněty Karolíny Mučkové k mladým hasičům, kteří obnovují svou činnost

28. 05. Den dětí
Byli jsme pozváni na Den dětí v areálu Základní a Mateřské školy v Hati, kde jsme se prezentovali a ukázali dětem naši techniku a vybavení.

26. 05. Nábor dětí
Naši členové pro žáky Základní a Mateřské školy uspořádali nábor v hasičské zbrojnici. Žáci měli možnost si prohlédnout prostory hasičské zbrojnice, zásahová vozidla a seznámit se s hasiči a jejich činností. Pro mládež byla připravena technika a různé ukázky.

25. 05. Brigáda
Úklid garáží, dílny, šaten, dokončení zázemí v dílně hasičské zbrojnice.

08. 05. Schůze výboru
- účast na akci "Sběr nebezpečného odpadu" a sběr železného odpadu
- uplynulé akce (Sv. Florián Krzyzanowice, Sv. Florián Hať, 90 let SDH Vrablovec)
- oslavy 40 let výročí partnerství SDH Hať a FF Quellendorf (zajištění jídla na sobotu, neděli, program jednotlivých dnů)

07. 05. Sv. Florián v Hati
Uspořádali jsme oslavy Sv. Floriána v kostele Sv. Matouše.

05. 05. 90 let od založení SDH Vrablovec
Delegace s praporem se zůčastnila oslav "90 let od založení SDH Vrablovec".

03. 05. Sv. Florián Krzyzanowice
Delegace s praporem se zůčastnila oslav Sv. Floriána v Polských Krzyzanovicích.

29. 04. Sběr železného odpadu
Pomáhali jsme při akci "Sběr nebezpečného odpadu" v naší obci a sbírali jsme zároveň železný odpad.

04. 04. Schůze výboru
- účast na akci "Sběr nebezpečného odpadu" a sběr železného odpadu
- informace ze schůze starostů okresu Opava
- vyznamenání našeho sboru za největší počet dárců krve a prvodárců
- ocenění našich aktivních členů Karolíny Mučkové a Zdeňka Janoše na schůzi starostů v Opavě za reprezentaci na Mistrovství České republiky
- setkání hasičů při příležitosti oslav Floriána dne 3. 5. v Krzyzanowicích
- organizace setkání hasičů při příležitosti oslav Floriána dne 7. 5. v Hati
- seznámení s průběhem organizace oslav 40 let družby mezi SDH Hať a FF Quellendorf (dary, dotace, vlajky, vyznamenání, trička, )
- informace o možnostech výměny členských průkazů - rozhodnuto jak bude postupováno, za jaké budou vyměněny
- stav CAS a nutnost dalších prací pro uložení věcných prostředků a techniky
- malování garáží, dílny
- dokončení výčepního zařízení pro potřeby akcí konaných našim sborem
- tvorba regálu, pracovního stolu v dílně hasičské zbrojnice

08. 03. Schůze zástupců SDH a obce Hať
Projednány záležitosti týkající se oslav 40 let družby mezi SDH Hať a FF Quellendorf se zástupci obce Hať.

01. 03. Schůze výboru
Projednány tyto body:
- hasičský ples, možnost konání v jiném termínu
- oslava narozenin pana Kostelníka Gerholda
- následující sjezd starostů
- seznámení s průběhem organizace oslav 40 let družby mezi SDH Hať a FF Quellendorf (pozvánky, plakáty, bilboard, program, dary, ocenění a další)
- postup prací na CAS Tatra a datum předání
- aktuální dokumetny a zprávy z došlé pošty

10. 02. Výroční schůze 14. okrsku
Účast zástupců sboru SDH Hať na výroční schůzi 14. okrsku v Šilheřovicích.

07. 02. Schůze výboru
Projednány aktuální záležitosti, dokumenty, zprávy.

05. 01. Schůze výboru
- valná hromada SDH Hať
- odhlášení členové, aktualizace seznamu členů SDH Hať
- oslava 80 let pana Mokrého
- možnost konání hasičského plesu
- následující akce (VVH sborů 14. okrsku, schůze starostů)
- postup prací na zásahovém automoobilu CAS Tatra
- dotace z obce Hať na konání akcí: TFA Hať, 40 let družby mezi SDH Hať a FF Quellendorf, oslavy družby mezi SDH Hať a OSP Krzyzanowice
- předneseny informace a vzkazy z došlé pošty

Co je to SDH?

1, Občanská sdružení, veřejně prospěšné organizace a jiné orgány a organizace působící na úseku požární ochrany pomáhají při plnění úkolů na úseku požární ochrany zejména tím, že
a) pomáhají vyhledávat členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí,
b) podílejí se na odborné přípravě členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí,
c) podílejí se se souhlasem vlastníka na provádění údržby, oprav požární techniky, věcných prostředků požární ochrany a objektů požární ochrany, včetně vodních zdrojů,
d) podílejí se na činnosti směřující k předcházení požárům, zejména na preventivně výchovné činnosti mezi občany a mládeží,
e) podílejí se na ediční a publikační činnosti a na dokumentaci historie požární ochrany a hasičstva.

2, Občanským sdružením, veřejně prospěšným organizacím a jiným orgánům a organizacím vykonávajícím činnosti podle odstavce 1 může být poskytována dotace v souladu se zvláštním právním předpisem.